Održan je Black Cats & Tiny Tigers + WGE 2024

Black Cats & Tiny Tigers je turnir koji se igrao u Varaždinu u subotu 18. 5. 2024. kao dio 6. izdanja PDGA Women Global Eventa. Sudjelovanje na ovom turniru bilo je otvoreno žene, za djecu oba spola u juniorskim kategorijama do FJ15 i MJ15, a kako bi u natjecanju sudjelovalo više PDGA Propagatora (osobe na kojima se zasniva rejting rundi) naknadno je otvorena i Green kategorija za muškarce PDGA rejtinga do 850..

Svrha ovog turnira bila je pružiti ženama svih dobi i poznavanja igre disc golfa mogućnost da sudjeluju u natjecanju i to u konkurenciji disc golf igračica iz cijelog svijeta. Naime, taj vikend turniri su se igrali diljem svijeta i sudjelovalo je više od 3.000 žena i djevojčica, a sve igračice rangirane su globalno prema svom rezultatu, pa tako, iako je na varaždinskom turniru u nekoj kategoriji sudjelovala samo jedna igračica, ona je svejedno bila uključena u svjetski poredak te kategorije i imala je priliku osvojiti neke od vrijednih nagrada za najbolje.
Više informacija o cijelom PDGA Women Global Eventu potražite na stranici svjetskog udruženja igrača.

U turniru za žene Black Cats sudjelovalo je 16 igračica, a najbolji rezultat postigla je Danica Pajtak koja je završila kao drugoplasirana u globalnom poretku FA40 kategorije.
Vrijedan spomena je nastup Tine Šimenc koja je u drugoj rundi odigrala -10 što je neslužbeni PDGA rejting 941, a to je najviša ženska runda ikad odigrana od strane igračice iz Hrvatske.

U dječjem turniru sudjelovalo je šestero djece, no za dvoje u kategoriji do 8 godina starosti natjecanje je bilo prenaporno pa ga je završilo samo četvero mladih.

U konkurenciji djevojčica do 10 godina Kaja Gorički je upisala pobjedu ispred austrijanke Isabelle Narath. U konkurenciji dječaka do 12 godina pobjedio je Adrian Dimovski, a u konkurenciji dječaka do 8 godina najbolji je bio Noah Tuhtan.

Nastavno na turnir Black Cats & Tiny Tigers dio PDGA Women Global Eventa bio je i turnir Spring Forester koji se dan kasnije igrao na isto mjestu, ali sa drugačijim planom terena od 13 staza.

Global ranking

U muškoj kategoriji Green nastupilo je 9 igrača, a pobijedio je Christoph Hausmann ispred Adriana Libera i Primoža Belčiča.

Cjelokupni rezultati turnira nalaze se na PDGA stranici.